Thermo Vacuum System


1. ÜLDINE INFORMATSIOON

TVS – Thermo Vacuum System® patenteeritud seadmes, mis on mõeldud puidu termiliseks muutmiseks. Ümberkujundamine põhineb kõrgete temperatuuride kasutamisel vaakumatmosfääris, ilma keemiliste lisanditeta.

Olulised on lõpptoote omadused, eriti vastupidavuse suurendamine vastavalt standardile UNI EN 350-2:1996: see standard määrab kindlaks iga puiduliigi loomuliku vastupidavuse määramise ja klassifitseerimise protseduurid.

Lisaks muutuvad ka puidu mehaanilised omadused (iseloomustatud ka vastavalt ISO standarditele) ja puidu värvus.

thermo_linings_1

Lõpuks on vaakumkuumtöötlussüsteemil palju muid eeliseid:

 1. Vähendatud niiskusesisaldus ja märgatavus
 2. Parem mõõtmete stabiilsus
 3. Parem kulumis- ja ilmastikukindlus
 4. Kogu toote ulatuses ühtlane värv
 5. Keskkonnasõbralik protsess
 6. Lõhnatu puit
 7. Mehaanilise tugevuse kerge vähenemine
 8. Suurenenud soojusisolatsioon

Kuumtöödeldud puit vastavalt WDE Maspelli juhistele uuringute põhjal.

Projekti TECH4WOOD tunneb ära kaubanime ja kaubamärgi VacWood® järgi, tänu oma omadustele ja tugevusklassile. Lisaks säilitab TVS termotöödeldud puit CEN/TS 15679 standardi hindamiskriteeriumid, mis lihtsalt määratleb kuumtöödeldud puidu omadused.

2. TINGIMUSED JA ENERGIAINDIKAATORID

TVS Thermo Vacuum System® on kaheotstarbeline süsteem, mida saab kasutada nii kuivatamiseks kui ka kuumtöötlemiseks. See turul ainulaadne funktsioon võimaldab elementi kasutada ja koormust jaotada maksimaalselt paindlikult.

Tootlikkus ajaliselt sõltub puidu olekust (niiskus ja paksus): protsessi kvaliteet (vastavalt WDE standardile) viitab puidu algsele homogeensele olekule.

thermo_wood_tech1
PUIDU TERMILINE VAKUUMTÖÖTLEMINE

Kombineeritud tsükli (kuivatamine/kuumtöötlemine) korral jääb sääst 9% kuni 30% olenevalt puiduliigist ja algtingimustest tsükli alguses. Iga tsükli aeg ja väärtused võivad varieeruda vahemikus, mis annab igal juhul lõpptulemuse. Tooteomadused nii WDE standardile kui ka normidele vastavad; Küll aga võib Klient muuta tsükli parameetreid (ohutu piires), et toodangut ja lõpptulemust isikupärastada.

Piisav soojusisolatsioon, samuti küttesüsteemi õige ja täpne juhtimine, mis põhineb kahe võimsuse reguleerimisel ja 4-punktilisel mõõtesüsteemil, tagavad maksimaalse efektiivsuse kütmisel ja töötlemisfaasi temperatuuri hoidmisel.

2.1 KONKREETSED TOIMIMISNÄITAJAD

Nimivõimsus standardpaksuse alusel 60 mm; Tegelik modelleerimine toimub aga kliendi poolt määratud puidu paksust ja liike arvestades.

Kuivatustsükkel ja protsessi lõpptulemused kuvatakse ja hinnatakse vastavalt standardile EN 14298:2018, mis määratleb saematerjali kuivatamise kvaliteedi hindamise kriteeriumid.

Tegelik netotoodang arvutatakse enamiku kogu maailmas kaubandusliku puidu, sealhulgas käitlemise, kuivatusaegade põhjal; samamoodi näidatakse ja arvutatakse tsükli kasulik koormus vastavalt Kliendi ettekirjutustele.

Virna mõõtmed on antud pulkadega ja mõõdetakse maksimaalselt hõivatud alalt.

Virna mõõtmed: 1,2 х 1,2 х 13,5 m                              Kärude arv: 2

Siin on kandevõime ja tsükli eeldatav jõudlus madalam.

PuiduliigidMändKuuskHaab
Paksus *мм505030
Esialgne niiskus%121212
Kasulik koormus tsükli kohta 2M3/цикл303026
Eelsoojenduse gradient **°С/ч10108
Tsükli lõpptemperatuur°С210210190
Eeldatav tsükli aeg 3часов343135
Igakuine toodangM3/месяц588685520
Aastane toodangM3/год646875355720
Soojuse tarbimine 3КвЧ/М3201164131
Elektritarbimine 3КвЧ/М3433843

1 Toimivus on hinnanguliselt 330 tööpäeva, sealhulgas hinnanguline tavaline hooldusaeg.

2 Arvutatud 10% koormuskadu ja standardvarrastega sõltuvalt kuivatatavast paksusest.

3 Hinnanguline aeg ja tarbimine viitavad täielikule tsüklile (eelsoojendus – kuivatamine – jahutamine) standardsete temperatuuri/rõhu tingimustes.

* 50mm ja 60mm võivad olla ühe- või kahekordsed (25×2 või 30×2)

** Eelsoojendusgradient 10°C/h olenevalt IMC-st 12% või madalam.

Märkus: see on tehniline pakkumine, mis on koostatud vastavalt kliendi vajadustele ja nõuetele.

3. KONTROLLSÜSTEEM

Töötlemisprotsessi ja kõiki süsteemi osi juhib PLC universaalse puutepaneeli kaudu; süsteem TOTAL VISION® võimaldab operaatoril kaugjuhtida ja hallata Internetiga ühendatud serveri kaudu (arvutist või nutitelefonist).

Juhtsüsteem võimaldab pääseda ligi tsükli parameetritele, visualiseerida abiseadmete tööparameetreid, juhtida puhastusprotsessi käigus tekkiva kondensaadi voolu ja kogust. Lisaks võimaldab süsteem juurdepääsu teabele tsükliaja, samuti tavahoolduse eel- ja lõpptoimingute kohta ja saab sellega suhelda.

4. LAADIMISSÜSTEEM

Laadimissüsteem koosneb välisest kärust ja roostevabast terasest siinidest, mis võimaldavad SISSE-/VÄLJUMISE toiminguid.

Rööpad võivad olla süvistatavad või maapinna tasemel, olenevalt kliendi vajadustest; seda võimalust tuleb enne paigutuse esialgset kinnitamist selgitada.

Käru saab liigutada tõstuki, rihmarattasüsteemi või jäiga terasvarda abil.

Suuremate mudelite puhul on soovitatav kasutada mehaanilist käruajamit.

5. VIRNA TÜÜBID JA STRUKTUUR

Seadmete disain võimaldab kasutada laias valikus virna suurusi ja pikkusi tänu käru mõlemale küljele paigaldatud roostevabast terasest klapile.

6. KOMPONENDID JA DISAIN

Seadmed on loodud taluma TVS protsessi atmosfääri- ja temperatuurikõikumisi. Kõik elemendi osad, mis puutuvad kokku protsessikeskkonnaga, samuti voolikud on valmistatud AISI 304 roostevabast terasest.

Lisaks on töödeldavate detailide kinnitus roostevabast terasest, ülejäänud osad aga pehmest terasest. Komponendid komplekteeritakse ja testitakse kas meie tehasesse jõudmisel või kliendi käivitamise etapis. Maksimaalse efektiivsuse tagamiseks paigaldatud invertertehnoloogiaga mootorid.

Soojusisolatsioon on valmistatud suure tihedusega mineraalvillast ja isolatsiooni kaitsev väliskate on alumiiniumist, mis tagab väga pika kasutusea.

ROOSTEVABASEST TERASEST ELEMENTIDE KONSTRUKTSIOON
SOOJUSTUS JA KATTEMINE

7. PEAMISED ABISÜSTEEMID

TVS-süsteemi nõuetekohaseks tööks on see varustatud laia valiku lisaseadmetega vedelike haldamiseks erinevates tsüklites.

Kõik lisaseadmed on valmistatud roostevabast terasest AISI 304 ja 316, sealhulgas kondensaatorid, pumbad ja ventiilid aurude ja vedela kondensaadi juhtimiseks.

Peamised tugisüsteemid hõlmavad järgmist:

 • Küttesüsteem
 • Kondensaator
 • Jahutustorn
 • Kambri jahutussüsteem
 • Sisemine ohutussüsteem
 • 24 V toitesüsteem
 • Telefoni dialer
 • Inertseerimine vesinikus
 • Automaatne puhastussüsteem